Autem na výlet

Mariánská Týnice
Nedaleko tábořiště (autem necelých 15 km) se nachází Mariánská Týnice, v níž se mohou návštěvníci dozvědět o historii plzeňského regionu. Muzeum nabízí prohlídku stálé expozice a řadu dalších výstav a kulturních akcích. Konkrétní akce jsou zveřejňovány na stránkách http://www.marianskatynice.cz/.


Zdroj: www.kudyznudy.cz

 

Pohádkový statek Vranovice
Rodiče s dětmi mohou podniknout výlet do nedalekých Vranovic, kde si užijí příjemné odpoledne na Pohádkovém statku. Toto místo vás vtáhne do světa pohádek, kouzelných bytostí, řemesel, pověstí a historie. Na statku jsou pořádány různé akce jako například divadelní léto, kde si každé dítě najde svou oblíbenou činnost a pohádku. Informace o otevírací době a aktuálních akcích naleznete zde.

 

Plasy
Dalším místem, kam se dá z Kobylky pohodlně dojet autem, je město Plasy. Rodičům s dětmi doporučujeme odpoledne v místním Fantasy Golfu, kde je golf spojený s “cestou kolem světa” a s tím odpovídající flórou i faunou, součástí minigolfu je totiž i zoopark, kde se setkáte například s lemury, klokany a kočkovitými šelmami. Otvírací dobu vč. ceníku a dalších informací naleznete na webu http://pivovarskydvurplasy.cz/zoo/index.html. V Plasích lze dále navštívit cisterciácký klášter nebo místní knížecí pivovar.

 

Hrad Krašov
Na levém břehu Berounky se na skále rozprostírá zřícenina hradu Krašov. Přístup k ní je buď přímo z vody (z lodě, kterou si půjčíte zde) nebo můžete dojet automobilem cca 1 km od hradu a zbytek dojít pěšky. Krašov má mnoho společného s Libštejnem (na který doporučujeme pěší výlet) a to hlavně kvůli nenávisti, která vládla mezi dvěma panovnickými rodinami. O pověstech, které o hradech vládnou se můžete dočíst na stránce kudyznudy.cz. Z Krašova je nádherný výhled na řeku, který stojí za zdolání kopce od řeky či jednoho kilometru od parkoviště.