Pěší turistika

Zřícenina hradu Libštejn
Pěší výlet z tábořiště Kobylka na zříceninu hradu Libštejn můžeme všem turistům vřele doporučit. Procházku dlouhou cca 8 km (tam i zpět) lze podniknout i v parných dnech, jelikož červená turistická stezka ke zřícenině vede převážně lesem. O historii hradu se můžete více dozvědět zde. V současnosti je zřícenina oblíbeným místem pro večerní opékání buřtů či odpolední výlet.

Havlova skála
Romantické duše pohladí na srdci vyhlídka Havlova skála. Návštěva se dá spojit s procházkou na Libštejn, tato dvě místa totiž leží jen kousek od sebe. Z vyhlídky je možné dohlédnout do okolních vesnic, na jez pod Libštejnem, na věž zříceniny i na Kobylku. Pohled z této skály na meandr Berounky je k nezaplacení. Přímo k vyhlídce vede cestička ze silnice a kousek od ní u odbočky na Horní Liblín lze i zaparkovat.zdroj: David Charouz

Liblín
Kratší výlet si táborníci mohou udělat do kilometr vzdálené obce Liblín, kde lze navštívit například překrásnou zámeckou zahradu, prohlédnout si kostel na náměstí nebo si zahrát tenis v místním sportovním areálu.